Läget på Lidingö med anledning av covid-19
Lyssna
Lyssna
Skriv ut
Dela

Personal, musikskolan

Vi är många som jobbar på musikskolan. Välkommen att höra av dig!

Musikskolans personal utanför Elverket.

Administration

Lena Söderström, chef
E-post: lena.soderstrom@lidingo.se

Birgitta Svensson, intendent
E-post: birgitta.svensson@lidingo.se

Blåslärare

Anna Stjerna, saxofon
E-post: anna.stjerna@lidingo.se

Martin Lundberg, trumpet
E-post: martin.lundberg@lidingo.se

Birgitta Friström, blockflöjt
E-post: birgitta.fristrom@lidingo.se

Bertil Persson, tvärflöjt och blockflöjt
E-post: bertil.persson@lidingo.se

Catrin Johansson, tvärflöjt
E-post: catrin.johansson@lidingo.se

Max Ljung, klarinett
E-post: maximiliam.ljung@lidingo.se

Patrik Andersson, baryton, valthorn, trombon och tuba
E-post: patrik.andersson@lidingo.se

Gitarrlärare

Stefan Björkman, gitarr och elgitarr 
E-post: stefan.bjorkman@lidingo.se

Anders Eriksson, gitarr och elgitarr
E-post: anders.eriksson@lidingo.se

Jonathan Hjalmarsson, gitarr, elgitarr och gitarrlek
E-post: jonathan.hjalmarsson@lidingo.se

Mats Larsson, gitarr och elgitarr
E-post: mats.larsson@lidingo.se

Benjamin Koverman, gitarr och elgitarr
E-post: benjamin.koverman@lidingo.se

Jon Mannikoff, gitarr och elgitarr
E-post: jon.mannikoff@lidingo.se

Pianolärare

Ludvig Berghe, piano
E-post: per.berge@lidingo.se

Sebastian Bergström, piano (föräldraledig)
E-post: sebastian.bergstrom@lidingo.se

Carina Bergstedt Edlund, piano
E-post: carina.edlund@lidingo.se

Johan Glaumann, piano
E-post: johan.glaumann@lidingo.se

Frida Holmgren, piano (vikarie)
E-post: frida.holmgren@lidingo.se

Patrik Jovell, piano
E-post: patrik.jovell@lidingo.se

Linda Mallik, piano
E-post: linda.mallik@lidingo.se

AnnaCarin Löfstedt, piano
Epost: annacarin.lofstedt@lidingo.se

Erik Brag Månsson, piano
E-post: erik.brag.mansson@lidingo.se

Hasse Åhlén, piano
E-post: hans-olof.ahlen@lidingo.se

Slagverkslärare

Johan Svensson, slagverkslärare
E-post: johan.svensson@lidingo.se

Dan West, slagverkslärare
E-post: dan.west@lidingo.se

Stråklärare

Birgitta Svensson, fiol
E-post: birgitta.svensson@lidingo.se

Martin Mårtensson, fiol och altfiol
E-post: martin.martensson@lidingo.se

Monica Tosi, fiol och altfiol
E-post: monica.tosi@lidingo.se

Jenny Lierud, cello
E-post: jenny.lierud@lidingo.se

Carl Greder, kontrabas/elbas
E-post: carl.greder@lidingo.se

Sånglärare

Annelie Johansson, sång och kör
E-post: annelie.johansson@lidingo.se

Rebecka Gordon, sång
E-post: rebecka.gordon@lidingo.se

Carina Bergstedt Edlund, kör
E-post: carina.edlund@lidingo.se

Kontakt
Till toppen av sidan