Huvudinnehållet startar här

Lyssna
Lyssna
Skriv ut
Dela

Personal, musikskolan

Vi är många som jobbar på musikskolan. Välkommen att höra av dig!

Musikskolans personal utanför Elverket.

Administration

Lena Söderström, chef
E-post: lena.soderstrom@lidingo.se

Birgitta Svensson, intendent
E-post: birgitta.svensson@lidingo.se

Blåslärare

Anna Stjerna, saxofon
E-post: anna.stjerna@lidingo.se

Martin Lundberg, trumpet och trombon
E-post: martin.lundberg@lidingo.se

Birgitta Friström, blockflöjt
E-post: birgitta.fristrom@lidingo.se

Catrin Johansson, tvärflöjt, blockflöjt
E-post: catrin.johansson@lidingo.se

Max Ljung, klarinett
E-post: maximiliam.ljung@lidingo.se



Gitarrlärare

Adrian Bernhardson, gitarr och elgitarr
E-post; adrian.bernhardson.se

Stefan Björkman, gitarr och elgitarr 
E-post: stefan.bjorkman@lidingo.se

Anders Eriksson, gitarr och elgitarr
E-post: anders.e.eriksson@lidingo.se

Mats Larsson, gitarr och elgitarr
E-post: mats.larsson@lidingo.se

Jon Mannikoff, gitarr och elgitarr
E-post: jon.mannikoff@lidingo.se

Robin Nilsson, gitarr och elgitarr
E-post: robin.nilsson@lidingo.se


Pianolärare

Ludvig Berghe, piano
E-post: per.berge@lidingo.se

Carina Bergstedt Edlund, piano
E-post: carina.edlund@lidingo.se

Daniel Gullö
E-post: daniel.gullo@lidingo.se

Frida Holmgren, piano, musikproduktion
E-post: frida.holmgren@lidingo.se

Patrik Jovell, piano
E-post: patrik.jovell@lidingo.se

AnnaCarin Löfstedt, piano
Epost: annacarin.lofstedt@lidingo.se

Erik Brag Månsson, piano
E-post: erik.brag.mansson@lidingo.se

Sally Ritchey
E-post; sally.ritchey@lidingo.se

Slagverkslärare

Johan Svensson, slagverkslärare
E-post: johan.svensson@lidingo.se

Dan West, slagverkslärare
E-post: dan.west@lidingo.se

Stråklärare

Birgitta Svensson, fiol
E-post: birgitta.svensson@lidingo.se

Martin Mårtensson, fiol och altfiol
E-post: martin.martensson@lidingo.se

Monica Tosi, fiol och altfiol
E-post: monica.tosi@lidingo.se

Jenny Lierud, cello
E-post: jenny.lierud@lidingo.se

Carl Greder, kontrabas/elbas
E-post: carl.greder@lidingo.se

Sånglärare

Annelie Johansson, sång och kör
E-post: annelie.johansson@lidingo.se

Rebecka Gordon, sång
E-post: rebecka.gordon@lidingo.se

Carina Bergstedt Edlund, kör
E-post: carina.edlund@lidingo.se

Till toppen av sidan